Логін:
Пароль:

Історія


Первісна історія села Колодяжного тісно пов’язана спочатку з історією Ковельської волості, а згодом Ковельського староства та його господарів. Ще з XV століття історична Ковельщина входила до складу потужного земельного комплексу з трьох окремих вотчин у володінні різних представників князівського роду Сангушків. Уже перша документальна згадка про село Колодяжне виявляє його більш давню історію.
Просмотров: 1233 | Дата: 04.07.2012

Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки - від витоків до широкого розвитку
Літературно-меморіальний музей Лесі Українки в с. Колодяжне нині потужний осередок науки, культури, просвітництва, його колектив веде наукову, збиральницьку і фондову роботу. Протягом року музей приймає більше 30 тис. відвідувачів, які душею і серцем линуть туди, де поетеса черпала наснагу для своєї творчості, у те кубельце, берегинею якого була колись гостинна Олена Пчілка. З того часу минуло більше століття, і садиба пережила складний період. У 40-х рр. ХІХ ст. було втрачено її цілісність, зруйновано основний будинок родини, розпродані Миколою Косачем два літні будинки. А після закінчення Другої світової війни реальним виявом поваги волинян до долі та творчості поетеси-землячки Лесі Українки стало збереження і відтворення у прижиттєвому вигляді меморіальних споруд та місць.
Просмотров: 2386 | Дата: 31.03.2011



Косач Ольга Петрівна
(1849 - 1930)


Косач Ольга Петрівна (уроджена Драгоманова, літ. псевдонім Олена Пчілка; 29.07.1849, Гадяч — 4.10.1930, Київ) — поетеса, автор прозових та драматичних творів, перекладач, науковець, фольклорист, етнограф, публіцист, видавець, громадська діячка.
Просмотров: 3245 | Дата: 20.06.2010



ЛЕСЯ УКРАЇНКА

(1871 — 1913)

      Леся Українка (Лариса Петрівна Косач) народилася 25 лютого 1871р. у Новограді-Волинському. Мати її — письменниця Олена Пчілка — і батько — юрист — багато уваги приділяли гуманітарній освіті дітей, розвивали інтерес до літератури, вивчення мов, перекладацької роботи. Серед близького оточення майбутньої поетеси були відомі культурні діячі: М. Драгоманов (її дядько по матері), М. Старицький, М. Лисенко. Все це сприяло ранньому входженню Лесі в літературу: в дев'ять років вона вже писала вірші, у тринадцять почала друкуватись. У 1884р. у Львові в журналі "Зоря” було опубліковано два вірші ("Конвалія” і "Сафо”), під якими вперше з'явилось ім'я — Леся Українка.


Просмотров: 5338 | Дата: 20.06.2010