Логін:
Пароль:

Каталог статей


Надихає колодяжненська земля.
Надихає колодяжненська земля
Мабуть, таки колодяжненська земля, повітря, вода, люди сприяють розкриттю талантів обдарованих людей. Тільки закінчила експонування флористична виставка вчительки місцевої школи Галини Боратинець, маючи неабиякий успіх у відвідувачів, як виставкову залу музею Лесі Українки в с. Колодяжному заполонили пейзажі, портрети, вироби з дерева Миколи Гончарука та натюрморти його доньки Анастасії, студентки факультету образотворчого мистецтва Волинського національного університету ім. Лесі Українки.
Багато років тому в Колодяжному почав зводити власний будинок «художник» (так усі називали молодого, комунікабельного чоловіка, який за короткий час познайомився чи не з половиною колодяжненців). Знали місцеві, що пише він ікони, виготовляє іконостаси, адже за спеціальністю – різьбяр по дереву. Частенько «художника» можна було бачити босим на луках, у лісах та й просто на вулиці. Може, саме цей безпосередній зв’язок із землею переповнив душу пана Миколи  і, як Лукаша з «Лісової пісні» Лесі Українки, спонукав «скарби творить».
Увіковічив син своїх батьків. Особливо вражають картини «Мати» та «Батьківська хата».  Яскраво виписані пейзажі «Старий дуб», «Річечка», «Колодяжненський ставок», «Дорога в лісі», «Вулики», «Біля кадуба», «Вечоріє», «Лісова сторожка», «Дві сосни», «Човни», «Кар’єр в с. Колодяжне», «Чудова осінь», натюрморти «Осінній», «Білі гриби», автопортрет, портрет з дружиною, «Діти на санчатах».
Ексклюзивні «меблі» — крісла, стіл, підвазонники, вази, оправа для годинника, зроблені з коріння, стовбурів дерев, трішки «підправлені» рукою Миколи Гончарука. В природі, невидимій для пересічного, око художника вгледіло «Сову», «Пікінеса», «Лисицю», «Ведмедя», «Посмішку», «Вітер», «Боротьбу», «Жерара Депардьє», «Даму в капелюшку» та інші образи.
Неповторні мистецькі витвори (вироби з липи), які потребували копіткої праці, — оправа для дзеркала, «Пантера», мініатюра «Лев». Художник не обійшовся і без теми в стилі «ню».
Справжньою продовжувачкою династії художників є онучка Миколи Гончарука Надійка, яка, ходячи «хвостиком» за дідусем, випрошує у нього: «Дай фарби, я буду маляти».
Запрошуємо оглянути твори членів талановитої родини, які нині експонуються в Колодяжненському музеї Лесі Українки!
Любов МЕРЖВИНСЬКА.

НА ЗНІМКАХ:
Анастасія ГОНЧАРУК;  одна з робіт юної майстрині;  вироби з дерева Миколи Гончарука.
Фото з сімейного архіву.
____________________________
Вісті Ковельщини, 18 вересня 2012 року №71 (12095)
Категорія: Статті | Додав: admin (18.09.2012)
Переглядів: 599 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: