Логін:
Пароль:

Статті


21 березня 2013 року виповнилося 125 років від дня народження І.П.Косач-Борисової (1888–1980) – сестри Лесі Українки.
Просмотров: 539 | Дата: 02.04.2013

"Я дуже рада, що я вдома, і тепер мене зовсім не бере охота гнатись на штири вітри", – так писала письменниця, одного разу повернувшись з мандрівки на лікування до батьківського дому в Колодяжному. Адже, справді, серед багатьох векторів її життя та творчості є особливий, колодяжненсько-волинський.
Просмотров: 671 | Дата: 26.02.2013

Справді легендарною постаттю в Колодяжному є Варвара Йосипівна Дмитрук (до одруження Пиріг) – проста селянка, на рік молодша від Лесі Українки (до речі, ніколи не забувала цього підкреслити). 92 роки прожила в Колодяжному, похована на сільському цвинтарі, залишила численних нащадків, які пишаються "бабою Варкою"- подругою та нянею Лесі Українки.
Просмотров: 995 | Дата: 21.02.2013

Незважаючи на багатовікові утиски української науки, освіти, культури з боку російських, польських, австрійських загарбників, вони все ж розвивались. Заборона рідної мови, слабкість державної влади, відсутність судового захисту, територіальний розподіл України та інші чинники спонукали національно свідому інтелігенцію до створення різних товариств, асоціацій, корпорацій (звичайно, тільки з дозволу влади і попереднього нагляду поліцейської структури) на зразок медичних, природничих, артистичних, музично-сценічних та інших, щоб спільними зусиллями досягнути потрібних результатів.
Просмотров: 943 | Дата: 13.11.2012

Загальновідомо, що значне місце в українській літературі і культурі посідає ім’я Олени Пчілки (Ольги Петрівни Косач). 4 жовтня минає 82 роки, коли цей світ покинула видатна фольклористка, поетка, прозаїк, драматург, перекладач, етнограф, редактор, публіцист, видавець, громадська діячка.
Просмотров: 663 | Дата: 02.10.2012

Мабуть, таки колодяжненська земля, повітря, вода, люди сприяють розкриттю талантів обдарованих людей. Тільки закінчила експонування флористична виставка вчительки місцевої школи Галини Боратинець, маючи неабиякий успіх у відвідувачів, як виставкову залу музею Лесі Українки в с. Колодяжному заполонили пейзажі, портрети, вироби з дерева Миколи Гончарука та натюрморти його доньки Анастасії, студентки факультету образотворчого мистецтва Волинського національного університету ім. Лесі Українки.
Просмотров: 626 | Дата: 18.09.2012

В урочищі Нечимному вже відбулося дванадцяте поетично-мистецьке свято,  присвячене уславленню цього безсмертного шедевру світової драматургії.
Просмотров: 1079 | Дата: 10.08.2012

Запалене в чорну добу нашої історії, в пору тотального російщення, Лесине слово спалахнуло так потужно, щиро, пристрасно і натхненно, що його світло й досі збирає навколо себе її послідовників і гуртує націю. Це засвідчило і поетично-мистецьке свято «Лісова пісня», що цими вихідними відбулося на Ковельщині. Його вже удванадцяте провела Волинська письменницька організація за підтримки обласного управління культури та ковельської влади. Учасниками стали майстри слова України та Білорусі, на зустріч з якими прибули шанувальники Лесиної творчості не тільки з Луцька і Ковеля, але й з найвіддаленіших районів краю.
Просмотров: 781 | Дата: 07.08.2012

«Інтелект, поетична інтуїція, глибока ніжність жіночої психіки, сильна творча воля, орлиний  полет душі, яка уміє відмежувати себе від  життєвої торговиці і без галасу творити собі високохудожні образи, творити в собі образ вищої  людини, вільної людини, — оте все сплелося в творчості Лесі Українки в одну гармонійну цілість», – таку високу оцінку Лесі Українці як особистості і як поету дав М. Євшан у статті-некролозі.
Просмотров: 526 | Дата: 02.08.2012

Галина Максимівна Боратинець — вчитель Колодяжненської загальноосвітньої школи. Ця мила жінка, осяяна м’якою доброю усмішкою та любов’ю до природи, народилася у невеличкому мальовничому селі Поляні, що в Турійському районі Волинської області. Те дороге, що лишилося в пам’яті Галини з далекого босоногого дитинства, у зрілі роки надихнуло на творчість.
Просмотров: 566 | Дата: 11.07.2012