Логін:
Пароль:
Головна » 2014 » Жовтень » 1 » Виставка витинанок та писанок Андрія Пушкарьова.
14:17
Виставка витинанок та писанок Андрія Пушкарьова.

   У виставковій залі літературно-меморіального музею Лесі Українки с.Колодяжне відкрито персональну виставку витинанок та писанок Андрія Пушкарьова з м.Дніпропетровська.

   Народився Андрій Пушкарьов 28 грудня 1960 року в м.Кривий Ріг, живе і працює у Дніпропетровську. Діапазон творчості художника надзвичайно широкий. Це малярство, графіка, мініатюра, витинанка, писанка та мистецтвознавчі есеї. Митець вважається одним з найкращих витинанкарів в Україні. У своїй творчості художник поєднує витинанку та графіку, тому його роботи особливі та унікальні. Головні теми, до яких звертається художник – козацтво, Трипілля, язичництво та православ'я. Його роботи «Птахи несуть козацьку пісню», «На Покров», «Козак Мамай», «Родина старого козака», «Лети, як птах, козацька шабля» естетизують борців за долю і волю України XVII сторіччя. Картини «Не бути братським суперечкам», «На праведну перемогу!», «Соборна Україна», «Мовна суперечка». відбивають проблеми сьогодення. Робота «Єднаймось заради правди» напряму перегукується з віршем Лесі Українки:

      За правду, браття, єднаймось щиро,

      Єдиний маєм правий шлях,

      Єдину, браття, всі маєм віру,

      Єдине серце у грудя́х.

   Художник спонукає поціновувала мистецтва задуматися над загальнолюдськими цінностями: братерською взаємовиручкою («Піднімайся! Ми тебе тримаємо»), спокусою багатством («Крамар зліва ‒ крамар справа»). Миротворцями і охоронцями малює Янгелів і Жінок. У кількох творах проглядається легка іронія («Ловці риби», «Рибальські байки»). На філософські роздуми налаштовують розписані художником страусові, гусячі та курячі яйця ‒ писанки.

   У 90 – х роках Андрій Пушкарьов створив за власні кошти школи витинкарства та писанкарста, збудував власний музей витинанок.

   У творчому доробку художника понад 500 робіт, він є автором 10 персональних виставок. Учасник Всеукраїнських та Міжнародних виставок, у тому числі, в м. Чикаго (США).

Переглядів: 736 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: