Логін:
Пароль:
Головна » 2016 » Лютий » 25 » Відбулися секційні засідання конференції
14:47
Відбулися секційні засідання конференції

   25 лютого другий день VІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Леся Українка і родина Косачів в історії та культурі України та Волині», присвяченої 145-річчю від дня народження Лесі Українки, у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки розпочався секційним засіданням.

 

   Стамбол Ігор, молодший науковий співробітник Інституту біографічних досліджень Національної бібліотеки України ім. В. Вернадського, здобувач кафедри історії України історичного факультету Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова виступив з доповіддю «Леся Українка в Одесі: внесок Г. Зленка в розвиток лесезнавства».

   Стасюк Людмила, директор Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки, заслужений працівник культури України розповіла про історію присвоєння імені Олени Пчілки бібліотеці, її фонд, заходи бібліотеки по вшануванню памʹяті письменниці.

   Яриніч Олег, студент IV курсу кафедри культурології і музеєзнавства Рівненського державного гуманітарного університету не тільки написав статтю «Леся Українка на поштових листівках і марках останнього десятиріччя (2005-2015 рр.)», а й показав зібрану колекцію, дещо передавши до Колодяжненського і Волинського краєзнавчого музеїв.

   Сахнюк Алла, екскурсовод Торчинського народного історичного музею ім. Г. О. Гуртового виголосила доповідь «Містечко Торчин у долі Лесі Українки».

   Загалом, слово отримав кожний з авторів наукового збірника «Леся Українка і родина Косачів в історії та культурі України та Волині». Збірник містить 4 розділи:

Життя і творчість Лесі Українки в історії та культурі України та Волині.сюди увійшли статті:

«Дерева у драмі- феєрії «Лісова пісня» (Ольга Бойко); «Вплив творчості Сапфо на поезію Лесі Українки» (Горіна Лариса); «Леся Українка майстер народної вишивки» (Гуланова Тамара); «Закордонні мандрівки Лесі Українки» (Климчук Андрій); «Збірка Лесі Українки «Дитячі гри, пісні й казки» серед авангарду українських та зарубіжних досліджень традиційної дитячої субкультури» (Левчук Ярослава); «Леся Українка: європейський вектор» (Мержвинська Любов); «Біографія Лесі Українки як мінус-обʹєкт її творчості» (Моклиця Марія, Сірик Людмила); «Французький слід у творчому спадку Лесі Українки» (Огнєва Олена); «Засади наукової біографії Лесі Українки в контексті українського модернізму» (Онуфрієнко Олена); «Леся Українка: Феміністичні ідеї у творчості поетеси» (Потапюк Лілія, Музинська Аліна); «Героїні «негероїчного часу»: Леся Українка і Л. Старицька-Черняхівська» (Романов Сергій); «Історія в творчості Лесі Українки» (Семенюк Анатолій); «Леся Українка і Німеччина» (Твардовська Галина); «…завжди почувала своєю душею (З історії творчих відносин Лесі Українки та Михайла Коцюбинського)» (Чашук Марія); «Вплив сімейного виховання на формування національної самосвідомості Лесі Українки» (Янович Богдан); «Справа ірландської мови» Френсіса Фегі: не святкові коментарі на сторінках перекладу Лесі Українки» (Богдан Світлана); «Просвітницька діяльність Лесі Українки» (Стрільчук Тетяна)

Документи і матеріали з історії родини Косачів:

Погляди Олени Пчілки на шлюб дітей, які народились у Новограді-Волинському (Воробей Тетяна); Олександра Косач-Судовщикова. Доля та творчість Грицька Григоренка(Воробей Тетяна); Сторінка з фотоальбома. (Родинні зв'язки Оснецьких з Косачами) (Гатальська Наталя); Мемуари про Олену Пчілку як історико-літературне джерело (Данилюк-Терещук Тетяна); Донна Ізидора – хранителька пам’яті про славетний рід Косачів (Канецька Марина); Петро Косач у колі друзів і однодумців. Орест Іванович Левицький (Комзюк Віра); Взаємозв’язки Ольги Косач з галицькими діячами в 70-90-х рр. ХІХ ст. та їх значення для культурно-національного розвитку України (Коруняк Ольга); Студентські заворушення 1861 року (Куценко Сергій, Куценко Тетяна); Їх познайомив Київ. (До питання прямих та опосередкованих контактів В'ячеслава Липинського з представниками родин Косачів і Драгоманових) (Кушнір Віталій); Твори Олени Пчілки у формуванні моральних цінностей української дитини (Мартинюк Мілада); Етнічний і соціальний склад Колодяжного за часів проживання у селі Лесі Українки (1882-1907) (за матеріалами Метричних книг про народження, одруження і смерть прихожан Миколаївської церкви в селі Волошки Ковельського повіту Волинської духовної консисторії) (Мержвинська Любов); Олена Пчілка. «Забавний вечір» - маловідоме оповідання (Нерода Тетяна); Косачівські родинні гуманістичні принципи життєтворчості у дзеркалі книги Ольги Косач-Кривинюк (Оляндер Луїза); Педагогічні традиції у родині Косачів (Потапюк Лілія, Омельчук Яна); Душею линули усе життя у Звягель (Волинь у спогадах родини Косачів) (Римська Віра); Домашня академія (Свириденко Наталія); Спілкування Олени Пчілки і Ольги Франко (на матеріалі листів 1886-1895 рр.) (Вівчар Соломія).

– Вшанування родини Косачів і збереження історичної пам’яті:

Історія та доля будиночків музею «Лісової пісні» в урочищі Нечимне (Бойко Ольга); Леся Українка і родина Косачів у волинезнавстві (Бондаренко Геннадій); Увічнення пам’яті Лесі Українки у вітчизняній фалеристиці: спроба систематизації (Дем`янюк Олександр); Родина Дейчів: український контекст (Диба Алла); Всеукраїнська та волинська монументальна скульптура Миколи Обезюка (Дьомін Микола); Перлини волинської освіти – лауреати премії імені Лесі Українки (Кот Наталія); Леся Українка в дослідженнях Олександра Рисака (Маланій Олена); До історії створення і формування фондової колекції Лесі Українки у Волинському краєзнавчому музеї (Пушкар Наталія, Несторук Ілона); Кілька штрихів до історії створення літературно – меморіального музею Лесі Українки в Колодяжному (Пушкар Наталія); Чверть століття - з іменем Олени Пчілки (Стасюк Людмила); Ювілейний 1971-й: творчість Лесі Українки в дослідженнях і матеріалах часопису «Визвольний шлях» (Яблонська Ольга); Борис Клімчук: «Доля Косачів тісно переплетена з долею моєї родини» (Якименко Микола; ) Феномен Колодяжного (Янович Богдан); Леся Українка на поштових листівках і марках останнього десятиріччя (2005-2015 рр.) (Яриніч Олег); Магія її обличчя… (біографічні сюжети крізь призму фотопортретів Лесі Українки) (Завада Людмила); У храмі слова Лесі Українки (Літературний музей Лесі Українки у Любитові) (Тетерук Леся); Музей Лесі Українки при Луцький загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 15 (Бачинська Ольга); Музей Лесі Українки Ковельської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3 ім. Лесі Українки (Ярош Тетяна); Леся Українка у медальєрному мистецтві й фалеристиці. Каталог матеріалів з фондів Волинського краєзнавчого музею і Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки (Карабін Наталія, Матейчук Олександр, Комзюк Віра); Леся Українка та родина Косачів в екслібрисі (Силюк Оксана); Леся Українка в Одесі: внесок Г. Зленка в розвиток лесезнавства (Стамбол Ігор); Тема України в драматичній поемі Лесі Українки «Бояриня» (Кучеренко Олександр).

– Рецензії:

Книги хмельницьких краєзнавців (Бондаренко Геннадій); Видання про запрудівський період у життєписі родини Косачів – Тесленків-Приходьків (Ковальчук Євгенія).

Переглядів: 458 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: