Логін:
Пароль:
Головна » 2014 » Лютий » 25 » Вічний, живий голос Лесі Українки.
22:32
Вічний, живий голос Лесі Українки.
    25 лютого відзначили 143-ю річницю від дня народження Лесі Українки та 135-річчя від часу переїзду родини Косачів до Луцька у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки.
   Цей захід розпочався з мітингу біля пам’ятника Лесі Українки хвилиною мовчання в пам'ять загиблим на Майдані у Києві. На ньому виступили завідувач Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки Віра Комзюк наголосивши про велику значимість творчості Лесі Українки у сьогоденному житті, та настоятель Свято-Миколаївського храму УПЦ КП с.Колодяжне о.Іван Оринчак, який у своїй промові поєднав творчість Лесі Українки з страшними подіями на майдані та прочитав свій вірш «Кривавий четвер»:
Гинуть люди, добрі чесні люди,
Більше їх не буде на землі.
Може в Бога – війська більше буде,
Може вони янголи малі…
   Директор Волинського краєзнавчого музею А.М.Силюк в своєму виступі зауважив, що молодь с.Колодяжного продовжує традиції національного виховання родини Косачів, тому що на Майдані в ті страшні дні були поранені хлопці з села (п.а. Бурячок Богдан, Білінець Віктор). Науковими співробітниками були прочитані поезії Лесі Українки.


 
   Після мітингу у лекційному залі учні 7-го класу Колодяжненської ЗОШ І-ІІІ ступенів провели літературну годину «Вічний, живий голос», школярі 2-го класу декламували вірші Лесі Українки.

   Масовий захід закінчився показом фільму «Наша Леся» (Волинська обласна творча дитяча студія БОРИВІТЕР).   В музеї експонується виставка до 135-річчя від часу переїзду родини Косачів до Луцька – «Луцькі стежки Лесі Українки мовою поштових листівок».Таня Нерода,
молодший науковий співробітник музею
Переглядів: 465 | Додав: admin | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 1
1  
Неодноразово відвідувала музей, після останнього візиту тільки підтвердила грамотність і високий рівень знань наукових працівників, що показують професіоналізм у своїй справі.Кожна екскурсія чи літературний вечір, чітко підкреслює красу і мелодійність віршів письменниці.Працівники з любов"ю і справжніми почуттями передають весь той біль, що довелося пережити нашій героїні,українці у своєму житті.Поезії і пам"ять - єдине. що залишилось,але нехай пам"ятають усі, що це повинно бути нашим натхненням

Хотілося б подякувати за цікаво проведену екскурсійну роботу працівникам музею.

Ім`я *:
Email *:
Код *: