Логін:
Пароль:
Головна » 2018 » Липень » 18 » В музеї відбувся літературний вечір «Ромео і Джульєтта»
19:00
В музеї відбувся літературний вечір «Ромео і Джульєтта»

В музеї відбувся літературний вечір «Ромео і Джульєтта» за твором Вільяма Шекспіра, проведений викладачем приватної англійсько школи у Ковелі, людиною, котра палко вболіває за високоосвіченість українців, Мар′яною Місяць. Разом з однодумцем і такою ж творчою людиною, мамою Тетяною, яка допомогла створити обстановку кав′ярні зі справжньою запашною кавою, свічками, невимушено ввела присутніх у світ Англії 16 сторіччя, зберегла інтригу справжності існування автора драми, донесла чар твору. Те, що обіцялося у рекламі − «Ви закохаєтеся у Ромео!» − відбулося. Інакше й бути не могло, бо така любов, як у героїв драми, є ідеалом. На жаль, вона закінчилася трагічно. Як і у драматичній поемі Лесі Українки «Одержима», у якій Міріам віддає своє життя з любові до Месії. Правда, не тієї, плотської, як у творі Шекспіра, а духовної, але при цьому виголошуючи головну формулу почуття  «…буть готовим загинуть за любов».

 

Не випадково авторка вечора вирішила провести захід саме в Лесиній домівці. Письменниця була обізнана з творчістю Шекспіра, високо його цінувала, є спогади, що читала Шекспіра в оригіналі, використовувала мотиви його творів у своїх писаннях, переклала перші три сцени драми «Макбет» тощо.

До уваги учасників вечора був запропонований унікальний музейний експонат − видання творів Шекспіра у Петербурзькому видавництві Брокгауза-Єфрона під редакцією С. А. Венгерова 1902 року. У книзі, серед інших, й гарно ілюстрована драма «Ромео і Джульєтта».

Глибока вдячність Мар′яні за справу просвітництва, урок чарівності і естетики!

 

Переглядів: 39 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: