Логін:
Пароль:
Головна » 2016 » Серпень » 6 » У Колодяжному розпочалося свято «Лісова пісня»
23:40
У Колодяжному розпочалося свято «Лісова пісня»

   6 серпня 2016 року в музеї Лесі Українки в Колодяжному розпочалося традиційне щорічне літературно-мистецьке свято «Лісова пісня», присвячене закінченню написання письменницею драми-феєрії.

   Цьогоріч минає 105 років від часу створення твору. Письменницька організація Волині запросила на свято побратимів по перу з України, Білорусі, Болгарії. Вони поклали квіти – чорнобривці і калину – одвічні символи України, до пам'ятника Лесі Українці.

   У «Білому» Лесиному будинку юна піаністка Таїсія В'юн грала гостям на Косачівському роялі твори романтиків і класиків світової музики.

   На сцені у вітальні «Сірого» будинку, де все налаштовує на поетичний лад, письменниками Тетяною П'янковою (Закарпаття), В. Кузаном та іншими, були прочитані власні твори.

   Серед інших, прозвучав психологічно-соціальний вірш письменника Віктора Бойка, який був написаний ще вдома, у Харкові, але вже у передчутті колодяжненських вражень: 

Спинитися у «сірому» будинку,
де з Лесиного кадуба вода,
й відчути, може, тільки на годинку.
як із душі негода опада

лускою, жовтим листом, шерстю звіра -
в нікуди назавжди відносить час,
і підсвідомо виникає віра -
гряде невідворотно теплий спас

не з яблучним і з маковим медовий,
а той, що горня сила є у нім...
І ми - немов у батьківському домі,
для всіх-усіх однісінькім-однім.

Насуне темінь, їй не треба свідків,
залазитиме в душі крадькома...
Візьму хоч краплю України звідси
У ті краї, де ще її нема.

   У виставковій залі відбулася презентація виставки живопису «Чи є кращі між квітками?» (назва взята з поезії Лесі Українки "Пісня", а живописні роботи представляють лісові, польові, садові квіти волинського краю) художниці Віри Холодовії (Журби). Відкриття виставки супроводжувалося декламацією віршів Лесі Українки, у яких поетеса оспівує квіти. Юний скрипаль Іванко Воробей створював атмосферу залюбленості у красу рідного краю грою на інструменті. Враження від картин, дійств на виставці у всіх присутніх було єдиним: яка ж наша Україна багата талановитими людьми! Бережімо її та їх!

   Після проведеної екскурсії по літературній експозиції завідувачкою музею Вірою Комзюк, учасники свята у книзі відгуків залишили записи. Анна Багряна (Болгарія): «Велике щастя для мене – бути присутньою на рідній землі геніальної доньки України! Дякую працівникам музею Лесі Українки і мешканцям села Колодяжного за те, що зберігають ауру родини Косачів і дають можливість відчути цю ауру іншим людям, які проїжджають до Колодяжного! Вітання з Болгарії, де теж пам'ятають про нашу Лесю! ». Сергій Амяльчук з Білорусі написав: 

«О! Суседзкі двор!
Там зусім па іншому
Заходзіць сонца»

Але у краіне Паэзіі хай зауседы сьвеціць сонца Лесі Украінкі, якая каханьнем так моцна была прыкута да Беларусі».

   Письменники подарували музею збірки своїх творів. Наступного дня свято перенеслося до урочища Нечимного у Музей «Лісової пісні». 

Переглядів: 403 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: