Логін:
Пароль:
Головна » 2018 » Березень » 10 » «Тяжко-важко в світі жити сироті без роду»
10:02
«Тяжко-важко в світі жити сироті без роду»

9 березня о 12:30 год. в музеї відбувся літературний вечір, приурочений 204-им роковинам від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Минуло більше двох століть, але творчість Кобзаря не втратила своєї актуальності. Його творчість відбиває нашу національну природу, наше світосприйняття, наше минуле і нашу надію на майбутнє. 

Метою заходу було донести до глядачів одну з найболючіших тем – сирітство. Воно є наскрізною дією у Шевченковій поезії. Минуло стільки часу, відколи Шевченкова душа оплакувала голодних, обідраних, беззахисних сиріт! Але ця тема залишається і досі актуальною в нашій, уже незалежній Україні.

Своєю творчістю Шевченко доносить до нас красу материнства, вагу дитини для матері і необхідність маминої присутності у житті дитини. І якою гіркою може виявитися доля матері і дитини без наявності одного з них!

Учнями місцевої школи декламувалися вірші «Не називаю її раєм», «На Великдень на соломі», «Сестрі», «Думка», уривки з поем «Катерина», «Наймичка» та ін. Доповненням до масового заходу були ілюстрації до творів Тараса Шевченка, музика італійського композитора Джуліо Каччині «Аве Марія», пісня сестер Тельнюк «Все упованіє моє...» з поеми «Марія» Т.Шевченка.

              

        

        

Провідний науковий співробітник музею Любов Мержвинська розповіла про проведення Шевченківських роковин у 900-х роках 19 сторіччя у різних місцях України, у Петербурзі тощо. Особлива увага була звернена на Шевченкове свято у Києві, на якому доповідь про поета робилася Оленою Пчілкою. Матеріал для розповіді брався з журналу «Киевская старина», який є надбанням фондів музею. Розповіла також про святкування Шевченкових роковин в родині Косачів.

 

Переглядів: 92 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: