Логін:
Пароль:
Головна » 2017 » Серпень » 10 » Святкове дійство в урочищі «Нечимне»
15:19
Святкове дійство в урочищі «Нечимне»

16 років минає з того часу, коли грунтовою дорогою прийшли до урочища Нечимне першопрохідці свята «Лісова пісня». На ньому побували десятки іменитих письменників з усієї України. Тут тішили народним співом і грою на народних інструментах талановиті волинські виконавці, з лісової сцени промовляли народні та заслужені артисти. Саме тут, у володіннях Мавки і Лукаша, 6 серпня ми відсвяткували 106 річницю із часу написання драми-феєрії «Лісова пісня».

З вітальним слова до гостей звернулися керівники району та області: В. Дмитрук, начальник управління культури Волині, А. Броїло, голова районної ради, Р. Кульцман, перший заступник голови райдержадміністрації.

             

У ці спекотні серпневі дні скулинський ліс відвідала Надія Гуменюк, лауреат премії Кабінету міністрів України імені Лесі Українки, Анатолій Семенюк, краєзнавець, член Національної спілки журналістів України, Тетяна Винник, письменниця з Чернігівщини, Анна Малігон – з Київщини.

                  

В поетичний перегук вплели своє слово поети з Волині – Олена Харитонюк, Петро Коробчук та Микола Мартинюк.

Під час свята звучало поетичне слово талановитих митців із Мінська – Аксани Спринчан і Яраша Малішэускі.

З лісової сцени лунали поетичні рядки заступника голови НСПУ, письменника і перекладача – Олександра Гордона.

           

На святі була представлена вся Україна. Гості їхали з усіх усюд! Незмінно на святі звучала і мова наших сусідів із-за Бугу. Традиційно в ці дні у громади в гостях перебувала делегація із сусідньої Польщі. Вітальними словами до гостей звернувся вуйт гміни Вержбіца – Анжей Хшонстовський і члени польської делегації.

Пісенною окрасою свята були голоси учасників аматорських фольклорних гуртів: «Горлиця» з с. Доротище, «Джерело» з с. Скулин, «Родина» з с. Білин. Народний спів звучав у виконані фольклорного квартету «Перевесло».

Ще однією пісенною окрасою свята став виступ учасників дитячої фольклорної студії «Жайворонок» під керівництвом Тетяни Ціхоцької.                                  

І як же на святі «Лісової пісні» без поетичних рядків Лесі Українки? Вірш «Я знала те, що будуть сльози, мука!» прозвучав у виконанні аматора сцени будинку культури с. Доротища Олени Місюри.                                                

У музеї «Лісової пісні» в урочищі «Нечимне» була представлена виставка : «Луна в душі від «Лісової пісні»» (Видання драми-феєрії «Лісова пісня» з фондів Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки), а також виставки-продажі виробів з глини та бісеру.

Драма-феєрія «Лісова пісня» написана на віки, а наше завдання – плекати пам’ять про Лесю Українку, про її безсмертні твори, про місця, які надихали нашу геніальну землячку на талановиті й невичерпно глибокі рядки.

Переглядів: 176 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: