Логін:
Пароль:
Головна » 2016 » Січень » 9 » Різдво у Косачів!
21:16
Різдво у Косачів!

   8 січня 2016 року в літературно-меморіальному музеї Лесі Українки с. Колодяжне, відбулося народознавче театралізоване дійство «На небі зірка ясна засяла», приурочене Різдву Христовому. Цей захід став першим у відзначенні 145-річчя від дня народження Лесі Українки.

   В родині Косачів у Колодяжному з великою пошаною і пієтетом відносилися до Різдвяних свят. Різдво відзначали з кутею, пирогами, узваром, колядками, козою. Ялинку ставили двічі: першу суто для сімейного кола. Другу – для колодяжненських дітей. Традиційно в родинні на Різдвяні свята прийнято було дарувати одне-одному подарунки: солодощі, книги.

   Леся Українка та Олена Пчілка записували старовинні колядки, обряд водіння кози, яка є символом багатого урожаю, благополуччя у кожній родині.

   У Різдвяному дійстві взяли участь члени літературно-мистецького гуртка «Лесине джерельце», який працює при музеї. Його учасники представили старовинні українські традиції в сервіруванні стола, внесенням господарем дому дідуха, спільної молитви перед Тайною вечерею, ховання господаря за пирогами з побажанням «щоб на столі завжди була гора хліба, що й господаря за ним не видно!» і багато іншого. Під час святкового дійства виконано ряд колядок: «Нова радість стала». «Спи, Ісусе, спи…», «На Різдво Христове», «Там у Вифлиємі» та інші.

   Показали Різдвяну гру з козою, записану Лесею Українкою у Звягелі (Новограді-Волинському) та виконали щедрівки. Свято закінчилося загальним віншуванням та щедрівкою «Добрий вечір тобі, пане господарю!».

Переглядів: 378 | Додав: admin | Рейтинг: 3.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: