Логін:
Пароль:
Головна » 2016 » Липень » 6 » Налагоджено контакт музею з художницею Оксаною Цісельською
15:39
Налагоджено контакт музею з художницею Оксаною Цісельською

   Шанувальникам творчості Лесі Українки відомі роботи художниці зі Львова Оксани Цісельської, які прикрашають конференц-зал Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки і є його окрасою. У 2007 році на Волині у видавництві "Надстир'я" вийшла "Лісова пісня" Лесі Українки з ілюстраціями Оксани Цісельської.

   В кінці червні 2016 року її подруга із Володимира-Волинського відвідала музей. Любов Олексіївна, провідний науковий співробітник, провела екскурсію, показала її роботи. І в Колодяжне від Оксани Цісельської прийшла подяка за збереження і популяризацію робіт. Наталія Пушкар, головний хранитель Волинського краєзнавчого музею і Марія Чашук старший науковий співробітник музею Лесі Українки с. Колодяжне написали статтю "Лісова пісня" Лесі Українки в декоративних картушах Оксани Цісельської". Стаття надрукована в книзі "Лісова пісня" Лесі Українки в рецепціях" (Луцьк-Ковель: "Надстир'я", 2015. – 128 с.) і разом із факсимільним виданням "Лісової пісні Лесі Українки" 1914 року це – двокнижжя.

  

   За цей подарунок п. Оксана відповіла листом:

                   "Вітаю всіх у Колодяжному!

   Яка приємна несподіванка для мене персонально та для моєї цілої Родини!

Безмежно дякую, вельмишановна пані Віро, за такий неймовірно цінний подарунок!

   Чудово, високопрофесійно написана стаття, із змістовним переліком усіх пластів, із правильно висвітленими композиційними та художніми характеристиками, в обрамленні світлин створюють дуже приємне враження! Ніби мініатюрна інтерпретація "Лісової пісні". 

   Прошу передати моє УКЛІННЕ ДЯКУЮ пані Наталі Пушкар та пані Марії Чашук за таке гарне вшанування моєї творчості! 

   Я неодмінно підготую свій автобіографічний нарис, щоб у стислій формі поділитися з Вами подіями з мого життя, яке так швидко біжить вперед, що не встигаю навіть подумати про себе!

Скажу лише, що проживаю я з моїм чоловіком та батьками у мальовничому пенсильванському краю, біля міста Вілкс Беррі (Wilkes Barre), куди ми переїхали три роки тому...

   Я працюю художником... 

   Мій творчий розвиток завжди був міцно пов'язаний з літературною спадщиною Лесі Українки. Ніби зачарувала мене ота її Пісня!

   Часами здається, коли пишу власні вірші, або прозу, що це Вона Сама промовляє моїми устами … Тому так хочеться писати бездоганно!

   Та як далеко ще мені до перфектності в усіх моїх творіннях! Але той Лесин Дух, та сильна Воля й Віра ведуть мене через усе життя!

   Тому живу я завжди в порівнянні з Нею! У всіх невдачах, прикрощах і бідах, стискаю міцно уста, а в думках промовляю: "Геть думи сумні!"

   А коли радість наповнює душу – кажу: "Дякую Тобі, Лесю, що навчила мене любити життя! І вселила в моє серце Те, що не вмирає!"

   Наразі прощаюся і бажаю Вам, шановна пані Віро, і усім працівникам садиби всього найкращого!

З великою вдячністю і пошаною – Оксана"

    П. Оксана обіцяє передати до музею власні твори, присвячені творчості Лесі Українки. Переписка колективу із художницею продовжується.

Переглядів: 190 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: