Логін:
Пароль:
Головна » 2009 » Липень » 10 » Музей-садиба Лесі Українки в Колодяжному відсвяткував 60-ліття
11:17
Музей-садиба Лесі Українки в Колодяжному відсвяткував 60-ліття
  10 липня 2009 року виповнилося 60 років з часу створення Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки, філіалу Волинського краєзнавчого музею.
    
  З нагоди цього ювілею та 160-річчя від дня народження відомої української письменниці, етнографа, громадського та культурного діяча Олени Пчілки (Ольги Петрівни Косач-Драгоманової, 1849-1930) Волинським краєзнавчим музеєм було організовано ІІ Всеукраїнську історико-краєзнавчу наукову конференцію "Олена Пчілка і родина Косачів в історії інтелектуальної еліти України та Волині", в роботі якої взяло участь понад 70 науковців, краєзнавців та музейних працівників з усіх куточків України, зокрема, Інституту літератури імені Т.Шевченка НАН України, Інституту Лесі Українки Волинського національного університету імені Лесі Українки, Музею Лесі Українки (м.Київ), Музею родини Косачів (м.Новоград-Волинський), Музею Лесі Українки (м.Луцьк, ВНУ імені Лесі Українки) та представники багатьох літературних музеїв України. За матеріалами конференції видано науковий збірник.
  Учасники наукової конференції та численні гості прийняли участь в урочистостях з нагоди 60-річчя Музею Лесі Українки в с.Колодяжне. Високий рівень роботи науковців музею засвідчила театралізована екскурсія "Недаром звалась Пчілка – від Бога трудівниця", в ході якої розповідь музейних працівників доповнили діалог Лесі Українки та Олени Пчілки (у виконанні працівників музею), автентичний спів народних пісень заслуженої артистки України Тетяни Відник із сусіднього села Білин, звучання творів Бетховена, Мендельсона та Рубінштейна у виконні народної артистки України, професора, клавісіністки, реставратора роялю Лесі Українки (у 2008 році спільно із Ярославом Пінчуком) Наталії Свириденко, виступи волинських поетів Василя Гея, Ніни Горик, Надії Гуменюк, Петра Гоця, сценічне виконання поеми Олени Пчілки "Козачка", тощо.
 
 
 
  Під час урочистої академії колектив музею отримав вітання та дарунки від представників влади, науковців, краєзнавців, освітян, колег-музейників, працівників літературних музеїв та численних друзів музею. Фонди музею поповнились численними експонатами.
  Ювілею музею Лесі Українки було присвячене і відкриття виставки "Ми зв'язали з хистом нашу власну долю: Родина Косачів та художники Фотій Красицький, Іван Труш, Опанас Сластіон і Микола Івасюк", наданої для експонування Національним художнім музеєм України із власних фондів та видання музею: путівник "Літературно-меморіальний музей Лесі Українки в Колодязному" (Луцьк: Медіа, 2008) та буклет "Пам'ятники Лесі Українки на Волині" (Луцьк: Медіа, 2008), два плакати-афіші.
Переглядів: 1109 | Додав: admin | Рейтинг: 3.5/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: