Логін:
Пароль:
Головна » 2018 » Липень » 12 » Музей Лесі Українки в Колодяжному став на рік старшим.
10:18
Музей Лесі Українки в Колодяжному став на рік старшим.

Музей Лесі Українки в Колодяжному став на рік старшим.

10 липня минуло 69 років від дня народження музею Лесі Українки в Колодяжному. Про цю дату свідчить обласна газета «Радянська Волинь» від 13 липня 1949 року. «Велике радісне свято відбулося в неділю, 10 липня, в колгоспному селі Колодяжному. Навіть дощ, що протягом дня неодноразово щедро проривався з важких сірих хмар, не перешкодив торжеству з приводу відкриття пам'ятника великій українській поетесі – відбудованого «Лесиного білого будинку»…

Віднині «Лесин білий будинок» в селі Колодяжне став пам'ятником-музеєм великій українській поетесі Лесі Українці на Волині».

На вітрині експонується оригінал рішення (прийнятого пізніше, 15 липня 1949 року за №636) Виконавчого комітету Волинської обласної Ради депутатів трудящих «Про відкриття бібліотеки імені Лесі Українки в селі Колодяжне, Ковельського району, який затвердив:

«1. Відкрити в реставрованому будинку в селі Колодяжне Ковельського району, де жила і працювала поетеса Леся Українка, сільську бібліотеку, присвоївши їй ім'я «Бібліотека імені Лесі Українки».

2.Встановити на цьому будинку меморіальну дошку встановленого Комітетом в справах культосвітніх установ УРСР зразку.

3.Урочисте відкриття бібліотеки імені Лесі Українки провести 20 липня 1949 року.

4.Для організації проведення урочистого відкриття бібліотеки імені Лесі Українки згідно п.п. 1 цієї постанови створити комісію в складі:

1.Заст. голови Облвиконкому тов. Руденко М.А.

2.Зав. Облвідділу к/о роботи т. Абакановича Г.Й.

3.від ОК КП/б/У т. Іцкова

4.ОК ЛКСМУ т. Заболотний

5. від редакції «Рад.Волинь» т. Димаров

6.Секретар РК КП/б/У Ковельського району т. Левченко

7. Голова Ковельської РВК тов.Ярошевіч

 

Голова Виконкому Волинської обласної Ради депутатів трудящих Мизюк

Секретар виконкому Волинської обласної Ради депутатів трудящих Левченко».

 

Разом з бібліотекою була створена і невелика експозиція, яка дала початок теперішньому осередку культури, науки, просвітництва – Літературно-меморіальному музею Лесі Українки.

  • нагоди дня відкриття музею до уваги відвідувачів представлена виставка «Історія музею в документах і фотографіях», яка доповнює представлену в основній експозиції дану тему. Це світлини вигляду садиби у різні роки, наукові збірники про роботу музею, людей, які працювали у ньому у різні часи. Окремий розділ представляють основні видання закладу. Світлини розповідають про вигляд Косачівської домівки від післявоєнних до теперішніх днів.

Переглядів: 17 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: