Логін:
Пароль:
Головна » 2011 » Лютий » 26 » ІV Всеукраїнська науково-практична конференція „Леся Українка і родина Косачів в контексті української та світової культури”
14:30
ІV Всеукраїнська науково-практична конференція „Леся Українка і родина Косачів в контексті української та світової культури”
  24-25 лютого 2011 року в рамках Року Лесі Українки на Волині в м.Луцьку та с. Колодяжне на базі Волинського краєзнавчого музею та його філіалу – Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки за підтримки обласного оргкомітету та управління культури і туризму Волинської облдержадміністрації проведено ІV Всеукраїнську науково-практичну конференцію „Леся Українка і родина Косачів в контексті української та світової культури”, присвячену 140-річчю від дня народження Лесі Українки та 100-річчю від дня завершення Лесею Українкою драми-феєрії „Лісова пісня”. До участі в роботі конференції зголосилося понад 50 науковців, дослідників життя і творчості Лесі Українки та родини Косачів, педагогів, краєзнавців, працівників літературних музеїв України.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   В перший день конференції у Волинському краєзнавчому музеї пройшло Урочисте пленарне засідання, гості та учасники оглянули ювілейну виставку меморіальних косачівських речей та першодруків поетеси із фондів волинських музеїв „І все-таки до тебе думка лине”, познайомились із місцями перебування Косачів в Луцьку, зокрема, нещодавно відкритою квартирою-музеєм Косачів в Старому місті, Всеукраїнською художньою виставкою та виставкою творчих робіт учасників і переможців обласного конкурсу до ювілею Лесі Українки. В цей же день для учасників конференції працівники Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки спільно із школою мистецтв м.Ковеля запропонували „Гостини в Косачівській садибі”: звучав „лесин” рояль в білому будиночку, читалися поезії поетеси при свічках в сірому будиночку, пройшла нічна екскурсія, що дало можливість відчути неповторну енергетику родинного гнізда Косачів.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Другого дня, в день народження Лесі Українки, в Колодяжненському музеї пройшли пленарне та секційні засідання, працівники літературних музеїв України обговорили актуальні проблеми розвитку галузі. Біля пам’ятника поетесі на садибі відбулася мистецька година за участі представників місцевої влади, поетів та письменників, широкого грона шанувальників таланту поетеси. У виставковій залі відкрилася виставка „Етнографія волинського краю”, приурочена підготовленому і виданому науковцями музею в 2010 році репринтному відтворенню альбому узорів, зібраних Оленою Пчілкою „Український народний орнамент”(1876 р.). Для колодяженців прозвучали улюблені музичні твори Лесі Українки у виконанні учнів та викладачів Луцької дитячої музичної школи імені Ф.Шопена.
  До ювілею поетеси працівниками Волинського краєзнавчого музею та Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки підготовлено і видано науковий збірник матеріалів конференції, ювілейний конверт, настінний календар, подарункове видання факсимільного відтворення двох перших поетичних збірочок Лесі Українки, над якими поетеса в основному працювала в Колодяжненській садибі. Вступне дослідження підготувала кандидат філологічних наук Надія Сташенко.
Переглядів: 578 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: