Логін:
Пароль:
Головна » 2016 » Серпень » 22 » День села
14:31
День села

   На садибі Косачів у Колодяжному відбулося святкування Дня села, присвячене 25-річчю Незалежності України. На урочистості прибули жителі сіл Колодяжненської сільської ради: Колодяжного, Волошок, Будищ.

   Були пошановані воїни, які воюють на рубежах України, вшановані загиблі за незалежність і волю нашої країни. Поіменно називалися люди, котрі на місцях піднімають економіку країни, найстарші і наймолодші жителі сіл тощо. Лилися слова привітань, звучала музика і пісні, благодійно роздавалися чай, кава, компот з «Лесиного кизилу», пиріжки, приготовані науковим співробітником музею Тетяною Воробей. Вона, її чоловік і син-музиканти організували в парку біля музею ретро-зону, у якій присутні могли згадати речі 50-х років 20-го сторіч (одяг, старий телевізор, колекцію капелюхів, лампу-торшер тощо). Валерій Воробей з групою «Награш» виконував українські пісні минулого сторіччя.

   Музейні працівники підготували програму «Тут не почуваю себе зайвою на світі». У ній були озвучені уривки з листів Лесі Українки, писаних про Колодяжне, яке письменниця називала домівкою. Один з характерних висловів у листі до Михайла Павлика: «Тепер я вдома, і се добре, бо хоч тут мене таки з’їсть колись пропасниця, але мені нігде так не добре, як вдома, і робота тут найліпше робиться. Та ще ж тут і окрім писання є живе діло і милі для мене люди, тут не почуваю себе зайвою на світі». Учасники музейного клубу «Джерельце» унаочнили дитячі ігри, пісні й казки, записані у селі Лесею Українкою і Оленою Пчілкою в Колодяжному.

   Учасники свята оглянули виставки робіт місцевих майстринь: флористику Галини Боратинець, натюрморти Анни Карп'юк, вишиті бісером ікони Людмили Комісарик.

   Музейна міні-виставка «Косачі «…так органічно зрослися з усім колодяжненсько-волинсько-поліським» познайомила відвідувачів з прізвищами людей, які проживали у Колодяжному в 1881-1907 роках (роки проживання Лесі Українки в селі), деякими їх фотографіями, виписками з метричних книг Волошківської Святомиколаївської церкви про хрещення Оксани, Миколи, Ізидори Юрія Косачів, хрещення Оленою Пчілкою селянської дівчинки Софії Сиротської, хрещення Наталією Косач доньки Варвари Дмитрук Наталії. На виставці експонувалися і твори Лесі Українки про Колодяжне та ілюстрації до них.

Переглядів: 463 | Додав: admin | Рейтинг: 2.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: