Логін:
Пароль:
Головна » 2014 » Лютий » 24 » Дарунок музею від художниці Валентини Михальської.
23:30
Дарунок музею від художниці Валентини Михальської.
    29 червня 2014 року 165 років від дня народження Олени Пчілки. Майже півстоліття трудилася вона на ниві української літератури і культури, виступаючи як прозаїк, поет, драматург, перекладач, літературний критик, фольклорист, етнограф, видавець, редактор, член-кореспондент Академії Наук УРСР (1925).
   "Думки-мережанки" – перша і єдина збірка оригінальних поетичних творів Олени Пчілки, вийшла друком у Києві 1886р.: Думки-мережанки Олени Пчілки. – Волинь, 1885 (цензурний дозвіл – 13 січня 1886.), 97 с. Не припиняючи поетичної творчості, письменниця друкувала вірші в періодичних виданнях, але збірками їх не видавала, бо тоді це вимагало чималих коштів.
   У збірці було надруковано поему "Козачка Олена", з посвятою М.В.Лисенкові, "Козачка Олена" написана в с.Колодяжне 26 жовтня 1883 року. Із спогадів Олени Пчілки: "...на різдвяні свята якось приїхали до нас із Києва Науменко і Трегубов. [Науменко Володимир педагог, філолог, дослідник української літератури, член української "Старої Громади," міністр освіти в уряді П.Скоропацького, приятель Петра Косача; Трегубов Єлісей український культурний і громадський діяч, педагог, член "Старої Громади", викладав у Колегії Павла Галагана, чоловік рідної сестри дружини Івана Франка, приятель Петра Косача]. Поїхали вони з моїм чоловіком на полювання. А я в той час писала поему "Козачка Олена". Приїхали з охоти, і я прочитала цю поему Науменкові, мовляв, що я робила, коли їх не було. Науменкові поема сподобалась, і він її забрав із собою, щоб надрукувати...". Вперше й повністю поему надруковано у виданні Рада, час. друга. Український альманах. Вид. М.Старицький. Київ, 1884, 1-39. З 1884 року друкувались тільки уривки поеми.
   24 лютого 2014 року Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки одержав від художниці Валентини Михальської 9 ілюстрацій до поеми "Козачка Олена". Отримали ілюстрації напередодні дня народження Лесі Українки.   При підтримці директора Волинського краєзнавчого музею, поема буде видана окремою книжкою з ілюстраціями Валентини Михальської, або надрукована у науковому збірнику.
Переглядів: 1518 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: