Логін:
Пароль:
Головна » 2017 » Травень » 19 » «Чи кожна людина має таких рідних?»
16:03
«Чи кожна людина має таких рідних?»

18 травня, у Міжнародний День музеїв, у Колодяжному відкрилася виставка, присвячена 135-річчю від часу уродин Оксани і 140-річчю від дня народження Ольги Косачів − сестер Лесі Українки «Чи кожна людина має таких рідних?» Такими словами Леся Українка визначила атмосферу сестринсько-братерських відносин у родині: почуття розуміння, підтримки, любові не тільки рідних по крові, але й по духу людей.

На виставці представлені світлини двох пуп′янків з родового Косачівського древа − їх дитячі фотографії. Квіточки-юнки навчалися у вищих навчальних закладах. Цікавилися медициною, музикою, книгами, автентикою, іноземними мовами тощо. Плодами життя і праці стали стало збереження родинного архіву, безцінні спогади про Лесю Українку. На виставці представлені оригінальні речі − машинопис «Жизнеописание» Ольги Косач, книга «Леся Українка. Хронологія життя і творчости», підготовлена Ольгою Косач-Кривинюк і видана наймолодшою косачівною у Нью-Йорку.

Родзинкою виставки є невеличка колекція старовинних ляльок. Одного разу Леся писала бабусі Єлизаветі Драгомановій на Полтавщину «Лілямає чотири кукли – три маленькі і одну велику, що їй подарувала Шура, кукла закриває очі, і Ліля її дуже любить; в теї кукли єсть кілька платтів, і Ліля її по десять раз на день переодіває, перш по одному платтю, а після всі разом – одне на друге»… Ольга Косач за фахом була лікарем. Отож на виставці представлені старовинні медичні інструменти. Цікавий експонат − сорочка, гаптована Ольгою Косач і подарована чоловікові Михайлу Кривинюку. Ці та інші експонати виставки доповнюють і поглиблюють стаціонарну експозицію музею.

Переглядів: 195 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: