Логін:
Пароль:
Головна » 2017 » Серпень » 31 » 1 Вересня у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки – День відкритих дверей
00:34
1 Вересня у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки – День відкритих дверей
1 ВЕРЕСНЯ - День знань - особливе свято! Завжди яскраве, насичене емоційністю та хвилюючою атмосферою. Голосно звучить урочиста музика, звідусіль лунають теплі поздоровлення i кожне людське серце, хвилюючись відгукується на заклик першого дзвінка! У цей день від всієї душі хочеться побажати успіхів у навчальному процесі та щоб новий навчальний рік приносив тільки приємні враження! Свято 1 вересня, завжди залишається в пам'яті кожної людини на все життя.
З нагоди Дня знань вітаємо усіх з початком навчального року. Бажаємо міцного здоров'я, впевненості у власних силах та відвертого прагнення до нових знань.
Музейні заклади мають широкі можливості для співпраці зі школою. Питання музейної педагогіки нині актуальні й передбачають практичне застосування новітніх методів і форм роботи у форматі «музей – школа», що дає відчутні результати в процесі формування знань та вмінь школярів, виховання у них почуття патріотизму, свідомого ставлення до надбань світової та вітчизняної науки і культури; розвиває творчі здібності та певні практичні навички, стимулює творчу активність особистості. Спеціальні щорічні програми роботи зі школярами «Музей – школі» розроблені та втілюються у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки більше як десяти останніх років. Метою програми 2017–2018 років є формування музейної аудиторії, як сьогоднішньої, так і потенційної. Завданням програми є популяризація музею, широке використання різних форм музейної комунікації, як у процесі навчання, так і у виховній роботі. Музей пропонує різноманітні інноваційні технології, широкий діапазон інтегрованих музейних форм роботи зі школярами, а також інтерактивні неформальні заняття у формі ігрової, пошукової та дослідницької діяльності. У програмі подано тематику екскурсій, уроків-екскурсій з окремих навчальних дисциплін, цикли лекцій, виставки, масово-освітні заходи, які проводяться як у самому музеї на стаціонарних експозиціях, так і поза музеєм на пересувних виставках.
 
Програма «Музей – школі»
КОЛОДЯЖНЕНСЬКОГО ЛІТЕРАТУРНО-МЕМОРІАЛЬНИЙ МУЗЕЮ
ЛЕСІ УКРАЇНКИ
Екскурсії
Оглядові:
Літературний і життєвий шлях Лесі Українки.
Екскурсія у літературній експозиції музею по залах «Волинськими стежками Лесі Українки», «Колодяжне – колиска Лесиного таланту», «Крізь все життя – до «Лісової пісні», «Історія музею. Трагедія родини Косачів». На основі документів, рукописів, першодруків, світлин, меморіальних речей розповідається про сприятливу роль родини у становленні особистості Лесі Українки, суспільно-політичну обстановку в Україні, на тлі якої формувався феномен письменниці, нелегке особисте життя, що наклало відбиток на творчість, аналізуються твори Лесі Українки в контексті літературознавства, розкривається творчий феномен Олени Пчілки, особлива увага звертається на національні погляди матері та дочки, проводяться паралелі актуальності творів тощо. Особлива увага приділяється Колодяжненському вектору життя та творчості письменниці.
Меморіальні будинки та садиба Косачів.
Огляд двох будинків: «Сірий» батьківський та «Білий» Лесин, у яких з меморіальних речей, предметів побуту аристократичного дому ХІХ ст., поєднаного з селянськими предметами побуту та етнографії, відтворена обстановка проживання родини Косачів у Колодяжному. Розповідається історія приїзду родини до Колодяжного, проводиться словесний опис Косачівської садиби за часів проживання сім´ї у селі.
Тематичні:
Леся Українка і Волинь.
У літературній експозиції йдеться про волинський період життя та творчості Лесі Українки: Новоград-Волинський, Луцьк, Колодяжне і навколишні села, в тому числі с. Скулин з урочищем Нечимним, повернення думками, душею до Волині з-за її меж, особливо, в останні роки життя. Нотки любові і ностальгії до рідного краю, біль за соціальний , національний гніт волинян у контексті становища українства кінця ХІХ – поч. ХХ ст.у творах.
Леся Українка і Колодяжне.
Історія приїзду Косачів до Колодяжного, злиття кожного з членів родини «з усім кододяжненсько-волинсько-поліським», значення села у формуванні суспільно- політичної свідомості Лесі Українки, аналіз її творів, написаних в Колодяжному і про Колодяжне.
Леся Українка – дітям.
Олена Пчілка – дітям. На основі світлин, автентичних і сучасних видань, рукописів розкриваються слова Лесі Українки, що вона для дітей могла б придумувати безліч казок, а Олена Пчілка обов'язком своїм вважала виховання молодого покоління, бо воно – наше майбутнє. Екскурсія «Лелія веде нас стежками Лесі Українки», в якій використаний казковий елемент – квітка Лелія, яка, торкаючись експоната, розповідає про нього.
Крізь все життя – до «Лісової пісні».
У музеї Лесі Українки в Колодяжному, музеї «Лісової пісні» в урочищі Нечимне прослідковується зацікавлення Лесею Українкою народною творчістю, що вкупі з реальними людськими прототипами, які діють в унісон з явищами природи, вилилися у знамениту драму-феєрію. Сюжет твору, характеристика образів, філософське значення, історія написання, друку, сценічного втілення, твори мистецтва на тему «Лісової пісні».
Леся Українка – драматург.
Означення драматичної поеми як жанру в літературі. Зачатки драматургії в ранній поезії Лесі Українки. Перші драматичні поеми і Колодяжне. Драматичні поеми, які представлені в експозиції, їх характеристика. Особлива увага на характеристику драматичних творів, які вивчаються у школі.
Леся Українка та Олена Пчілка – етнографи, фольклористи.
Зацікавлення матір´ю і дочкою народною творчістю, збір, запис, науковий опис колекцій, їх публікація, використання у художніх творах, у власному побуті.
Інтимна лірика Лесі Українки.
Як і кожна людина, Леся Українка кохала, хотіла бути коханою, писала у своїх творах про це почуття. Максим Славинський, Нестор Гамбарашвілі, Агатангел Кримський, Сергій Мержинський, Климент Квітка. Історії відносин з епістолярію, спогадів сучасників, художніх творів.
Доля родини Косачів.
Історії життя близьких Лесі Українки, їх внесок у збереження родинного архіву, меморіальних речей. Живі нащадки косачівського роду.
Лекції
Дитячі роки Лесі Українки – передумова формування її, як письменниці, громадської діячки.
Цікаві факти з життя, що свідчать про отримання знань з світової культури, формування національної свідомості. Перші твори. Твори для дітей. Лекція супроводжується виставкою світлин, ілюстрацій до творів. Для школярів 1 –4 класів.
Волинь у житті та творчості Лесі Українки.
Історія проживання Лесі Українки на Волині і в Колодяжному, твори, написані на Волині і на волинському матеріалі. Супроводжується пересувною виставкою. Для усіх вікових категорій.
Літературний та життєвий шлях Лесі Українки.
Розповідь у супроводі ілюстративного матеріалу, оригінальних речей (на замовлення, з забезпеченням неушкодженості). Можливість електронного варіанту показу експонатів музею.
Європейськими стежками Лесі Українки.
Знайомство з країнами Європи через призму особистого бачення їх Лесею Українкою, знання європейської літератури, використання її у власних творах, її аналіз у літературно-критичних статтях. Переклади. Прагнення європеїзації української літератури. Виставка фотолистівок з видами країн Європи, які відвідала Леся Українка.
Біблійна тематика у творчості Лесі Українки.
Письменниця – знавець Святого Письма, тому у творах у філософських цілях використовує Біблійні сюжети.
Лекції за дослідженнями співробітників музею,
опублікованих у наукових виданнях:
- Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки – від витоків до широкого розвитку.
- До джерел творчості Лесі Українки. Бібліотеки. Музеї. Архіви.
- Елітарні гості Косачів у Колодяжному кінця 19 ст.
- Актуальні проблеми сучасності в драматичних поемах Лесі Українки.
- Документи і матеріали Лесі Українки та родини Косачів у музеях, установах Волині.
- Леся Українка, Олена Пчілка, Ольга Косач-Кривинюк – поціновувачі українських фольклору та етнографії.
- «Приязнь» Лесі Українки – оповідання з життя Волинського Полісся.
- Традиції, народні свята та обряди в родині Косачів.
- Твори Олени Пчілки для дітей у вихованні національної свідомості.
- Олена Пчілка – публіцист.
- «Волинь незабутня…» у житті і творчості Олени Пчілки.
- Ковельські знайомі родини Косачів.
- Соціальна основа казок Лесі Українки «Лелія» та «Біда навчить»,написаних на Волині. Олександра Судовщикова-Косач (Грицько-Григоренко). Доля та творчість.
- Олена Пчілка. «Забавний вечір» - маловідоме оповідання.
- Образ народного співця в творчості Лесі Українки.• Леся Українка та Ольга Косач-Кривинюк біля витоків Київської «Просвіти».
Виставки
У виставковій залі музею щорічно експонується по 5-6 стаціонарних виставок.
Пересувні виставки:
Леся Українка та родина Косачів у світлинах.
Ілюстрації художників до творів Лесі Українки та Олени Пчілки.
Леся Українка в портретах художників.
«Дядько Лев і вся його рідня». Родинне дерево прототипа героя «Лісової пісні» Лесі Українки.
Поштова листівка розповідає про місця, зв´язані з іменем Лесі Українки.
Твори Лесі Українки та Олени Пчілки, видані Колодяжненським літературно-меморіальним музеєм. Книжкова виставка.
Масово-освітні заходи
- Літературно-музичні вечори;
- Зустрічі з творчими людьми;
- Презентації книг;
- Майстер-класи;
- Перегляди кінопродукції;
- Масові заходи поза музеєм.
При музеї працює літературний гурток «Джерельце». Мета: поглиблене вивчення творчої спадщини Лесі Українки. До участі запрошуюються всі бажаючі школярі.
Науково-методична робота
Музей надає методичну та практичну допомогу школярам в наукових дослідженнях, підготовці наукових робіт.
Переглядів: 207 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: