Логін:
Пароль:
Головна » 2017 » Серпень » 2 » 1 серпня − День пам'яті Лесі Українки.
13:13
1 серпня − День пам'яті Лесі Українки.

Біля пам'ятника письменниці на садибі була проведена панахида настоятелем Святомиколаївської церкви отцем Іваном Оринчаком, була сказана гарна проповідь про те, як провідник виводив людей з пустелі. Ціль була майже досягнута, вже виднілося поселення. Але люди були дуже голодні, і вирішували, кого з'їсти. Вибір упав на провідника, адже решта були родичами, знайомими. Проводир загинув, а люди так і не вийшли з пустелі, адже поселення виявилося лише міражем. Отець Іван назвав Лесю Українку тим провідником нації, який своїм поетичним словом виводив українців з політичної і соціальної неволі.

Голова Ковельської райдержадміністрації Віктор Козак та очільник районної ради Андрій Броїло говорили про велике значення Лесиного слова у сучасному суспільстві, поклали квіти до пам'ятника письменниці.

Письменник, краєзнавець Анатолій Семенюк, взявши за основу твір Лесі Українки «Давня казка», говорив про високе покликання митця у суспільстві, про поетичне слово, яке не можна втримати у клітці, котре будить, кличе народ для боротьби за нове життя.

                    

Директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк закликав присутніх читати твори Лесі Українки, як Біблію, бо у них велика сила і мудрість, подарував збірку «Слово, моя ти єдиная зброє!», призначену воїнам АТО, очільникам влади, щоб вона була їх настольною книгою. У «Білому» Лесиному будиночку відбувся літературно- музичний вечір «А в серці тільки ти, єдиний мій, коханий рідний краю!», на якому звучали твори Лесі Ураїнки, у яких її любов до України, її біль за уярмлену Батьківщину, її ностальгія за рідний край. Клавіші Лесиного роялю звучали під руками випускниці Ковельської музичної школи Таїсії В'юн.

             

Переглядів: 252 | Додав: admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: