Логін:
Пароль:
Головна » 2015 » Лютий » 4 » 135 років від дня народження Климента Квітки
16:55
135 років від дня народження Климента Квітки

   4 лютого 2015 року – 135 років від дня народження українського фольклориста, етнографа, музикознавця, чоловіка Лесі Українки Климента Васильовича Квітки (1880-1953).

 

В музеї Лесі Українки с.Колодяжне є три раритетні книги фольклорних записів подружжя.

"Дитячі гри, пісні й казки зібрані серед народу на Волині, в Звягельському, Луцькому та Ковельському повітах". Лариса Косач у передмові писала, що вони збиралися довго "в пам'яті моїй; мало не всі їх я знаю, як то кажуть з роду, перейнявши їх ще дитиною від сільських дітей, а матеріали з Ковельщини мені трапилось не раз перевірити на місці пізніше...Вважаю собі за повинність застерегти, що всі мелодії, уміщені в сій збірці, д.Квітка записав з мого голосу". 

Народні мелодії /З голосу Лесі Українки записав і упорядив Климент Квітка. - К., 1917-1918.- 230 с. З автографом: "Вельмишановному проф. І.Огієнкові від К.Квітки". "Сі пісн переймала Леся Українка найбільше від люду свого рідного і коханого волинського краю в дитячі літа і в ранній молодості..., більшу часть Леся держала в пам'яті весь свій вік і продиктувала мені в кінці мая і початку червня 1913 року в Кутаїїсі", – писав Климент Квітка.

Українські Народні Мелодії / Зібрав Климент Квітка. - К.: Видавництво "Слово". - 1922, 224 с. "З 743 поданих тут мелодій я сам записав 685" (із зауважень К. Квітки).

   Климент Васильович зібрав 6 тисяч народних мелодій і сформував фонд фольклорних записів. Він автор майже 50 наукових праць із музикознавства та етнографії.

Переглядів: 306 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: